Scuvol Blog

Kullanıcı gözünden online pazarlama'ya bakış

Arama motorları ve anahtar kelimeler

Web sitenizi kurarken zaten çok sayıda hazırlık ve ön analizi yaptınız. Kendi konunuz ile ilgili anahtar kelimeleri Google üzerinde araştırdınız ve kategoriler de oluşturdunuz. Şimdi sadece bu bilgileri kullanmanız gerekiyor.

Anahtar kelimeler ile sitenizi donatın


Bir haber bülteninde (veya başka bir içerikde), anahtar kelime ve kategori terimi hem sayfanın başlığında hem de url de yer aldığına dair kontrol edin. Voltimum da anahtar priz diye bir kategorimiz var:

http://www.voltimum.com.tr/haberler/legrand-soliroc-anahtar-priz-serisi-yle-suya-ve-darbelere-karsi-muekemmel-dayaniklilik

Url’i görüyorsunuz. Birde sayfaya girdiğinizde başlık ile url aynı olduğunu ve otomatik olarak kategori başlığıda iki yerde yer alıyor. Ayrıca metini okuduğunuzda anahtar priz terimini bir kez daha bulacaksınız. Bir arama motoru için, bu ne demek oluyor? Konu ile ilgi önemli bir sayfadır bu. Anahtar priz
+ başka bir kelime araması yapanlar bu sayfayı üst sıralarda bulabilecektir.

Ama Dikkat!!!

Anahtar kelimeleri ve kategori başlıklarını çok fazla kullanmayın. Arama motorlarını kandırmaya çalışmayın. Google ve diğerleri neyi amaçladığınızı çabuk anlarlar ve sizi bir daha ciddiye almazlar.
blog comments powered by Disqus
Scuvol Blog